Leden a únor – období vztahů a emocí

Leden a únor je podle tradiční čínské medicíny obdobím, ve kterém jsou nejvíce zatíženy naše ledviny, močový měchýř a kosti.

Z pohledu psychosomatiky je to období, ve kterém se setkáváme nejvíce se vztahovými tématy, našimi strachy a jsme více emotivní. 

Vnímáme naše pocity tedy spokojenost či nespokojenost. Můžeme být citlivější až podráždění.

Důležitým tématem tohoto zimního období je také vztah sám k sobě

Ptáme se jestli jsme spokojený se životem, který žijeme.

Je-li nerovnováha v našich vztazích, vnímáme ji a jsme připraveny pro změnu. Mnohdy se jedná o velmi staré a zažité rodinné vzorce, které jako by v tomto období ztrácely na síle a podvolily se k přeměně.

Během terapií v tomto čase také vidím, že jsou lidé více otevření partnerské změně. Ptají se, jestli jim tento vztah opravdu vyhovuje, popřípadě zda by se něco dalo změnit k lepšímu.

Ujasňujeme si, které (přátelské) vztahy jsou pro nás důležité a ve kterých naopak už není třeba pokračovat. 

V tomto čase je pro nás výživou laskavá péče o sebe sama, pohlazení našich zraněných míst. Ohleduplnost vůči tomu, jak se cítíme a jak věci vnímáme. Trpělivost se sebou i s procesem kterým procházíme.

Dopřávání si toho co s námi ladí a v čem je nám jednoduše dobře. 

Tak je důležité našemu tělíčku stále dopřávat teplo zvenčí i zevnitř.

Pomáhám lidem navrátit pocit klidu a rovnováhy do jejich života. Učím je překlenout vnitřní omezení a otevřít se kráse života, aby mohli utvářet svůj život se snadností a lehkostí. Specializuji se na mentální techniky navozující klidnou mysl. Polovinu roku žiji na řeckém ostrově Paxos, kde tvořím své video semináře a užívám si krásy života :)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Potkáme se na Facebooku
  • Poznej Kouzlo Své Spokojenosti – čti eBook zdarma
  • Nejnovější články
  • Kategorie