Můj příběh 

Jaký je můj život

Když se podívám na to, kým jsem dnes, mám z toho dobrý pocit. Žiji život, který si náramně užívám. Umím být spokojená, klidná a ženská. Umím žít naplno. Navíc mám po svém boku skvělého muže, se kterým je tento svět ještě krásnější. 

Můj muž Nikos z pochází z malého řeckého ostrava Paxos. Miluji změny, proto mi nevadí žít na dvou místech. Část roku žiji na Moravě a část na malém řeckém ostrově, který se mi stal druhým domovem.

Jak můj život vypadal dřív

Spokojená jsem nebyla se svým životem, ani sama se sebou. Vlastně jsem ani nevěděla proč. Ze své bolesti jsem nejčastěji obviňovala svoji mámu a partnera.
Cítila jsem v sobě tíhu a ta mě táhla k zemi. 

Co se zase stane 

Byla jsem nejistá a přecitlivělá. Nespokojená. Moje emoce lítaly nahoru a dolů. Byla jsem nepředvídatelná i sama pro sebe. To je kdekdo, si můžeš si říct. Ale já jsem byla terapeutka, která prošla stovkami hodin terapií. Meditovala jsem každý den. Byla jsem sama na sebe v tomto ohledu velmi přísná, proto jsem očekávala, že po tak intenzivní dřině, přijde trvalá úleva. 

Můžete mi někdo vypnout hlavu?

Moje hlava byla plná různých negativních scénářů a představ toho, co strašného či alespoň nepříjemného se může stát. Každý den mi v hlavě probíhalo divadlo různých dialogů, někomu jsem něco vysvětlovala či se naopak ospravedlňovala. Byla tou odvážnou, která to někomu pořádně nandala a nebo obětí. Tehdy jsem si ještě neuvědomovala, že klid, který stále hledám souvisí s klidnou myslí.
 

Vydržet a přizpůsobit se 

Zlom nastal v létě 2005. Trávili jsme ho s rodinou na řeckém ostrově Paxos. Před našim odjezdem jsem pečovala několik měsíců o umírající bývalou tchyni. Její diagnoza byla rakovina. Překročila jsem v té době všechny svoje limity a dlouhou dobu přežívala s pocitem, že to musím nějak vydržet. 

Po její smrti a našem odjezdu na ostrov jsem sama onemocněla. Tato nemoc vytáhla na povrch všechny moje strachy, děsy i pocit bezmoci. Zažívala jsem paralízu strachem tak velikou, že jsem nebyla schopná normálního fungování. Tenkrát jsem pochopila, proč lidé užívají antidepresiva.
 

Kudy povede cesta

Protože je na ostrově pouze základní lékařská péče, rozhodla jsem se léčit sama. Procházela jsem různými fyzickými očistami, hladověním, očistou střev, léčbou bylinami, nic nepomáhalo. Pochopila jsem tehdy sílu psychosomatiky. Jinými slovy, mohu svému tělu pomáhat k uzdravení jakkoliv, bez uvolnění příčiny na psychické úrovni, se nehnu z místa. 

Obrat

Možná jsi to někdy sama zažila. Byla jsi přitlačena okolnostmi a vnitřní bolestí do samotného rohu. Tvoje psychika došla do stavu maximálního přepětí a uvnitř tebe nastal zlom. V tom mém zlomu  jsem věděla, že už nesnesu zažívat více bolesti. Jednoduše stačilo. Chci si s vděčností užívat života v celé jeho kráse a jednoduchosti.

Strach i napětí postupně opadli. Přestala jsem ve své hlavě tvořit negativní scénáře plných strachů. Přestala jsem se bát toho, co přijde. Uvolnila jsem se. Celé to období jsem se věnovala autoterapii. Tedy byla jsem v té době terapeutem sama sobě. Pracovala jsem s mentálnimi technikami, které mi pomohly opouštět strachy a tišit moji mysl. 

Moje tělo se v té době začalo postupně uzdravovat a dávat do rovnováhy. Aniž bych se o něco snažila či usilovala. 

Ti, co mne naučili nejvíce

Měla jsem štěstí na skvělé učitele. Ti, co mě naučili nejvíce byli ti nejvíc pokorní lidé, kteří pro mne vždy zůstanou příkladem. Vedli mne k pravdivosti, vnitřní čistotě a lásce k životu. Nejsou to veřejně známé osobnosti, proto budu respektovat jejich soukromí. Mohu-li ale zmínit jména veřejně známá, jsou to doktor Deepaka Chopra a Eckharda Tolle, udělám to ráda. Jejich učení jsem začala vkládat do terapií s klienty. Výsledky byly úžasné a hlavně trvalé. 
 

Mí učitelé mne vždy vedli k nezávislosti na terapii. K tomu, abych se naučila být terapeutem sama sobě a zvládala si pomoci sama v krizových situacích. Naučila jsem se to a postupně jsem to začala i já učit své klienty. Aby si uměli pomoci v okamžiku, kdy cítí strach, léčit svá dětská zranění či utišit rozbouřenou mysl. 

Mnoho klientů tuto možnost přivítalo. Měli sami ze sebe radost, když viděli, že umí zvládat těžké situace s lehkostí. Velká řada mých klientů se osamostatnila a teď už terapii nepotřebují. Umějí být terapeutem sami sobě. Z toho mám skvělý pocit. 

Život nabyl té pravé podoby

Můj život se zjednodušil. Zmizela bolestivá témata. Přestala jsem sama v sobě, ale i v životě řešit zbytečnosti. Tak, jak se moje mysl postupně tišila a vyprazdňovala, i můj život se zjednodušoval. Navíc do mého života přestaly chodit komplikované či chaotické situace. Začala jsem si užívat života v jednoduchosti a kráse.
 

Kořeny mé rodiny

Moje máma se narodila v Kazachstánu. Hlubší kořeny mé rodiny sahají do podhůří  Altaje. Tátova rodina má řecké kořeny. Pocházím z námořnické rodiny. Do svých čtyř roků jsem žila v malé vesničce u černého moře. Dobře si pamatuji na moje plavby s mámou na lodi. Moře je mi celý život velmi blízké.

Otec zemřel, když jsem byla malá holka. Vyrůstala jsem bez táty. I proto jsem ho ve svém dospělém životě hledala u svých partnerů. Nejvíce mi chyběl pocit jistoty a bezpečí. Jistota, že mne nikdy neopustí. Životu bez otce vděčím dnes už za mnohé. Bolest mne hnala dopředu pochopit důležitost otce v životě ženy. Ale také najít cestu, jak tento vztah, který který v sobě nese hodně bolesti uzdravit. Věděla jsem, že uzdravený vztah s tátou je jediná cesta k mému spokojenému partnerskému životu.

Tento vztah jsem sama v sobě uzdravila. Měla jsem štěstí na skvělé učitele, kterým vděčím za mnohé. Moje mnohaleté zkušenosti teď dál předávám svým klientům. 

Předávám i lásku k osobnímu rozvoji. Protože je to radost. Věřím, že tuto dovednost  umět být terapeutem sám sobě budu umět předat i vám. 

Kristina 
 

 • Silvova metoda - 3 stupně 1994 - 1999 
 • Hlubinná abreaktivní psychoterapie pod vedením Andreje Dragomireckého
 • (1998-2002)
 • Výcvik Párové terapie pod vedením Patrika Balinta (2010-2012)
 • Prenatální terapie 2012
 • Partneři duše 1. stupeň Santoshi a Niten Dhyan
 • Partneři duše 2. stupeň Santoshi a Niten Dhyan
 • Partneři duše 3. stupeň - Ananda Sarita
 • Výcvik Rodinné konstelace (2012 -2014)
 • Mindfulness pod vedením Deepak Chopra 2017
 • Koučink - Mgr. Adéla Karlovská
 • NLP - Mgr. Adéla Karlovská
 •  
 • Jsem autorkou Online programu pro ženy 2015-2021
  Uvolnění strachu
  Klidná mysl
  Projekce ve vztazích
  Spokojené ženství
  Léčení vnitřního dítěte

Metoda Mindfulness - kterou předávám klientům hlavně k autoterapeutickým účelům.

Jsem autorkou eBooku Poznej kouzlo své spokojenosti

V současné době tvořím Elitní mentoringový program pro ženy zaměřený na "Spokojenost a pocit štěstí ve vztahu s mužem"